Книжкові виставки та тематичні полиці



Україно! Ти для мене диво!
І нехай пливе за роком рік,
Буду, мамо,
горда і вродлива,
З тебе дивуватися повік.

В.Симоненко


Мета: Виховувати у дітей інтерес і повагу до історичного минулого України, почуття національної свідомості та гордості за свій народ, любов до рідного краю, звичаїв, традицій, українського народу.
Читацьке призначення: Для дітей середнього і старшого шкільного віку.


Мій рідний край, моя земля… Це найкращий куточок на планеті, рідна батьківська домівка, знайомі стежини, стрункі тополі та запашні липи, блакитний барвінок у садочку – це наша Україна. Це для нас найсвятіше. Тут проходить наше дитинство, юність, тому хочеться знати про неї якщо не все, то принаймні більше, ніж ми знаємо досі.
Запрошуємо вас переглянути виставку - експозицію
« Мій край, моя родина-благословенна Україна»
В експозиції виставки представлено літературу з фонду нашої бібліотеки за такими розділами:
1 розділ: « Державні символи України - національні святині
2 розділ: « Моя країна – Україна »
3 розділ: « З глибини віків »
4 розділ: « Пам’ять і біль України»
5 розділ: « Видатні постаті української історії »
6 розділ : « Звичаї та традиції нашого народу"

Україна… Золота і чарівна сторона. Земля рясно уквітчана зеленню. Це історія мужнього народу, що віками боровся за свою волю, щастя.
Вистраждавши, виборовши волю, Україна має нині свої державні та національні символи, які уособлюють її історію, її сучасність.
Герб, прапор і гімн – це основні державні символи України, котрі мають давню і цікаву історію.
Пропоную вам переглянути літературу першого розділу виставки, який називається «Державні символи України - національні святині»
( Перегляд літератури)
Наступний розділ виставки називається «Моя країна - Україна»
Перед вами відкриваються сторінки нашої Батьківщини, ім’я якій Україна. Ознайомившись з літературою цього розділу, ти переконаєшся, що Україна рідний дім не лише для українців. Ці книги не можуть залишити байдужим всіх, хто прагне дізнатися більше про свою батьківщину. Тож відкривай для себе світ історії: читай, дивись і думай. (Перегляд літератури)
3 розділ виставки називається « З глибини віків»
Героїчною і водночас гіркою була історична доля наших прадідів і батьків. Вони працювали і творили, боронили свою землю і розбудовували державу. Їх поневолювали, морили голодом і вбивали, нівечили їх історичну пам’ять. Вони вистояли. Зберегли для нас рідний край, мову і культуру.На цій поличці представлена література, в якій розповідається про історичні події від далекої минувшини князівських часів до наших днів. (Перегляд літератури)
4 розділ виставки називається « Пам’ять і біль України». Література, представлена в цьому розділі, присвячена найтрагічнішим сторінкам історії нашої держави – Голодомору 1932-193 3 р.р. , Другій світовій війні та трагедії віку - катастрофі на Чорнобильській АЕС.
У пам’яті українського народу – це часи болю, суму, пересторог, забути їх чи викреслити із пам’яті нації – неможливо. ( Перегляд літератури)
«Видатні постаті української історії » - так називається 5 розділ нашої виставки. На виставці представлені книги подаровані шкільній бібліотеці колишнім учнем школи Мишоловкою Борисом Карповичем.
Три книги кандидата історичних наук, народного депутата України, Ігоря Шарова - це унікальне видання з огляду на його значимість. В них він репрезентує сто славетних імен України, сто видатних учених України, які є гордістю, славою, духовним надбанням нації , вміщує роздуми сучасних відомих українських політиків, державних діячів, вчених, майстрів культури і мистецтва, письменників про Україну, про її сучасне і майбутнє.
( Перегляд літератури)
« Невідомо, якою буде людина через 1000 років, але якщо відняти у сьогоднішньої людини нажитий віками й отриманий нею у спадок скарб свят та обрядів, то вона все забуде, всього розучиться й муситиме все починати спочатку »
Такими словами В. Ключевського я хочу розпочати перегляд наступного розділу виставки, який називається «Звичаї та традиції нашого народу».
Зберегти і примножити історію краю, народу і родоводу; відродити найдорожче: забуте слово, прислів’я чи приказку, мелодію материнської пісні, бабусину колядку чи щедрівку, зберегти вишивки, вироби декоративного мистецтва, звичаї, традиції, обряди та історичні нариси про край - все це ви зможете знайти в літературі, представленій на цій поличці. І це все дасть вам можливість краще пізнати себе, свій народ, свою землю; сформує уміння свято берегти і передавати із покоління в покоління все те, що створили наші предки; сприяє вихованню патріотичних почуттів до малої Батьківщини.
( Учням пропонується переглянути віртуальну виставку літератури, якої немає у фонді шкільної бібліотеки . Вікторина « Чи знаєш ти Україну?»)
Ось і закінчилась наша зустріч. Мені б дуже хотілося, щоб любов до свого народу, до своєї Батьківщини, до рідної мови, традицій, звичаїв ви пронесли через своє життя, щоб любили Україну, жили щасливо та радісно .
Ростіть справжніми українцями, з гарячими серцями, розумними головами, чистими помислами.

































































Немає коментарів:

Дописати коментар